O NAS

W 1993 w naszym przedszkolu powstała jedna z pierwszych w trójmieście grupa anglojęzyczna.

Byliśmy pionierami nauczania małych dzieci obcego języka. Mamy wielu wychowanków i same dobre wspomnienia. Nasi absolwenci świetnie radzą sobie zarówno z wyzwaniami szkoły jak i w świecie języka angielskiego.

Pracujemy na podstawie autorskiego programu “Peek-a-boo, czyli bawmy się w angielski”, zgodnego z nową podstawą programową MEN. Realizacja programu oparta została o sprawdzone metody:

TPR, Berlitz Method, Drama, Language Immersion, Communicative Language Teaching, metoda Helen Doron. Są to metody wykorzystujące ruch oraz naturalny, jak najbardziej spontaniczny, radosny i intensywny kontakt z obcym językiem.


NASZE ATUTY

  • Edukacja w języku angielskim – wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim,
  • Wykwalifikowana i doświadczona, z wieloletnim stażem kadra pedagogów - dbających o najwyższą jakość opieki nad dziećmi,
  • Zapewniamy dzieciom trzy posiłki dziennie– posiłki są przygotowywane we własnej kuchni. Oferujemy zbilansowane posiłki oparte o tabele dietetyczne - dieta jest pełną warzyw, owoców i ryb. Eliminujemy cukier zastępując go miodami. Pieczemy własne ciasta, pasztety. Gotujemy własne kompoty. A wszystkie posiłki są przygotowywane na bieżąco.  Możliwe dostosowanie diety do indywidulanych wskazówek rodziców (uwzględniamy alergie pokarmowe),
  • Sale zajęć i zabaw są jasne oraz przestronne, meble dostosowane są do potrzeb i możliwości dzieci,
  • Zabawki i pomoce dydaktyczne zaspokajają różnorodne potrzeby dzieci, wyzwalają aktywności i ciekawość poznawczą,
  • Duży, o powierzchni prawie 1000 m2, w pełni wyposażony plac zabaw – a na dwór wychodzimy codziennie.