Fundacja Rzecznik Praw Rodziców.........

Szanowni Państwo!

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców prowadzi zbiórkę podpisów pod inicjatywą ustawodawczą „Rodzice chcą mieć wybór” przywracającą rodzicom decyzyjność w sprawie wieku rozpoczęcia obowiązku szkolnego (w załączniku pismo Marszałka Sejmu w tej sprawie). Projekt przewiduje ponadto m .in. powrót do bardziej elastycznych zasad prowadzenia w przedszkolach zajęć dodatkowych.
Aby projektem zajęli się posłowie potrzeba 100 tysięcy podpisów. Jeśli inicjatywa zostanie przyjęta przez sejm, dzieci z rocznika 2009 i młodsze będą mogły pójść do 1 klasy jako siedmiolatki lub sześciolatki, zgodnie z wolą rodziców. Apelujemy do Państwa o włączenie się w zbieranie podpisów. Czas jest krótki, jedynie do 12 grudnia. Formularz do zbierania podpisów i projekt ustawy na stronie rzecznikrodzicow.pl

Z poważaniem
Tomasz Elbanowski
Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Rodzice chcą mieć wybór”
kontakt: biuro@rzecznikrodzicow.pl